l
Bahçe Havuz
Sepet 🛒 ₺0Giriş
☎ 0 (850) 255 09 53
Vilmorin Baş Salata Tohumu

Vilmorin Baş Salata Tohumu

25

Vilmorin sebze tohumları serisinden baş salata tohumu.

Açık yeşil renkli, parlak, albenili, iri ve sıkı başlı göbek salata.

Diğer sebze tohumları çeşitleri için tıklayınız.

 

Tükendi

📦
KARGO BEDAVA
🧾
KDV DAHİL
💳
KREDİ KARTINA 12 TAKSİT
💵
%3 NAKİT İNDİRİMİ
🔒
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
G
GOOGLE ONAYLI MAĞAZA
🪃
30 GÜN İÇİNDE İADE
Stok kodu: V-926Kategori: , , , , Marka: Vilmorin

Vilmorin Baş Salata Tohumu

Açık yeşil renkli, parlak, albenili, iri ve sıkı başlı göbek baş salata.

Tohum hazırlığı ve ekimi

Tohum ekimi Ocak ayı ile Temmuz ayı arasındadır. Tohum ekiminden önce toprağa organik gübre ve sebzeler için özel katkı gübre karıştırılmalıdır.

Tohum ekimlerinden sonra Nisan ayından aralık ayına kadar hasat yapılabilir.

Marul her mevsim rahatlıkla ekilebilir. Soğuğa karşı dayanıklıdır. İç mekânda ekip dışarı alınacaksa torf  ile ekin. En iyisi doğrudan yerine ekmektir. 20 cm mesafe bırakarak tohumları, neredeyse yüzeye ekip üzerlerini çok az toprakla bir elek yardımıyla örtün. 1-2 mm geçmesin. 7 günde çimlenirler. Toprağı nemli tutuğunuz müddetçe yaz kış üretebilirsiniz. Organik gübre kullanın, zaman zaman diplerini çapalayarak toprağı havalandırın.

Bakımı

Salata ve marullar soğuğa kısmen dayanıklı, nemli hava koşullarına gereksinim duyan serin, ılık iklim sebzesidir. Vejetasyon süresi kısa olduğundan Türkiye’nin tüm bölgelerinde yetiştirilebilir. Yazları serin geçen bölgelerde yaz yetiştiriciliği de mümkündür.

Salata ve marullar iyi drene edilmiş, özellikle 25-30 cm’lik toprak tabakasında humusça ve besin maddelerince zengin, tınlı kumlu veya kumlu tınlı toprakları sever.

Fideler 6-7 yapraklı olunca tarlaya dikilirler. Yaprak salata, yağlı baş salata ve marul çeşitleri nispeten daha küçük olduğundan, kıvırcık baş salatalara göre daha dar aralıkla dikilmelidir. Baş salatalarda m2’de 7-12 bitki bulunmalıdır. Genelde karık yönteminde dikim ikili sıralar halinde yapılmalıdır. Fideler sıra arası 30-35 cm, sıra üzeri 25-30 cm olmak üzere dikilirler. Dikim sonrası bitkilere bol can suyu verilmelidir.

Salata ve marulların büyüme periyotları kısa olduğundan gübre istekleri fazladır.

Diğer sebze tohumları çeşitleri için tıklayınız.

Vilmorin Baş Salata Tohumu | Sebze Tohumu fiyatları nedir?

Vilmorin Baş Salata Tohumu | Sebze Tohumu en ucuz fiyat bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlar anlık döviz kuruna göre belirlenmektedir. 2 Haziran 2023 tarihi itibariyle Vilmorin marka Vilmorin Baş Salata Tohumu | Sebze Tohumu ürünü için tavsiye edilen satış fiyatı ₺23 TL + KDV'dir.

Ağırlık0,001 kg

Vilmorin Baş Salata Tohumu Yorumları

  1. Misafir -

Yorum yap

Oyunuz *
Yorumunuz *


İsim *


E-posta *


Evet, beni posta listesinize ekleyin.
Whatsapp
ETBİS