Süs Havuzların Nasıl Temizlenir

Süs Havuzların Nasıl Temizlenir

Süs havuzu nasıl temizlenir? Bahçe havuzu nasıl temizlenir? Havuz nasıl temizlenir?

Evet bu soruların bir çok cevabı var. Bizim size burada açıklayacağımız metot bugüne kadar en başarılı ve en kolayıdır. Bahçe havuzu nasıl temizlenir diye düşünen bir çok kişiye de öğretiğimiz gibi öncelik suyu doğru şekilde boşaltmaktır. Öyleki havuzun içerisindeki aksesuarlarda zarar görmemeli. Su pompasının çıkışı yani havuzun fiskiyesine yada şelalesine giden tesisat hortumunu sökmelisiz. Daha sonra süs havuyla beraber gelen tahliye hortumun takarak havuz motorunu çalıştırınız. Tekrar uyaralım bu işlem boyunca havuz başından ayrılmayınız. Suyun boşaldığı halde motorun boşta çalışmasını istemeyiz çünkü motorun bozulmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Suyu boşalan havuz artık dezanfekte (ilaçlama) aşamasına hazır haldedir. Bir çok akvaryum mağazalarında bulabileceğiniz ilaçlar mevcut. İlaçı havuza boşaltıp bir miktar su doldurunuz. 15 dk havuzu çalıştırıp ilaçın devirdayimin sağlayın. İlk aşamadaki gibi tekrar tahliye hortumu ile ilacı boşaltınız.

Artık elinizde temiz ve boş bir süs havuzunuz mevcut. Dilediğiniz zaman tekrar su doldurarak havuzunun keyfini sürmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Yorumlar

Bu yazıyı yorumlayın!